امام خامنه اي: ما بايد عادت كنيم، براى خودمان فرهنگ كنيم، براى خودمان يك فريضه بدانيم كه هر كالائى كه مشابه داخلى آن وجود دارد مصرف کنيم. 01/01/1391 مهر و ماه
کلید واژه ها
لينك دوستان
خدمات توليد ملي
آرشیو
لوگوی ما
امکانات وبلاگ
معرفی کتاب تولید ملی
برای اطلاعات بیشتر روی عکس کلیک کنید
 • کتاب های تولید ملی
 • کتاب های تولید ملی
 • کتاب های تولید ملی
 • کتاب های تولید ملی
 • کتاب های تولید ملی
 • پوستر های تولید ملی
  Rss
  آمار وبلاگ
  تعداد بازدید : 232588
  تعداد نوشته ها : 173
  تعداد نظرات : 38
   حمايت از توليد ملي دریافت کد از جاوالرد
  طراح قالب

  طراحی توسط تبیان
  ویرایش توسط مرز پرگهر

  ساده زيستي و پرهيز از تجمل گراييرسم رسول اكرم(صلّي الله عليه و آله) براين بود كه هر گاه به مسافرت مي رفت و برمي گشت، نخست به خانه فاطمه زهرا(سلام الله عليها) مي آمد و از او احوال پرسي مي كرد و سپس به خانه خود مي رفت. يك بار در بازگشت از مسافرت به در خانه فاطمه آمد، ولي وارد منزل نشد و بازگشت و به خانه خود رفت. فاطمه زهرا(سلام الله عليها) درفكر فرو رفت كه علت چيست؟ در انديشه خود دريافت كه هر چه هست، مربوط به پرده خانه است. پرده را گرفت و همراه خود نزد پدرش آورد و آن را در حضور آن حضرت نهاد و عرض كرد:« اين است تكه پارچه اي كه ميان من و شما فاصله انداخته است، به هر كه مي دهيد، بدهيد».

  فاطمه(سلام الله عليها) با اين كه جوان است، بر خلاف زنان ديگر، لذت را در ترك لذات دنيوي جست وجو مي كند. حتي جامه ي عروسي، دستبند نقره، پرده خانه و... را در راه خدا مي دهد. او مي داند بهترين ثروت، غناي درون است و دستي گشاده. او به بهانه زيور، كانون خانه را از هم نمي پاشد و با دل بستگي به ماديات، زندگي را بر شوهر تلخ نمي سازد. خانه زهرا(سلام الله عليها) از زيور و ابزار خالي است، ولي از صفا، صداقت، خلوص، ايمان و عفت پر است. ظرف غذاي روح زهرا و علي، مملو از عظمت و سرشار از صميميت و مهرورزي است.

  زنان نقش موثري در تشويق خانواده به سمت مصرف كالاهاي داخلي دارند

  ايلام - خبرگزاري مهر: رئيس دانشكده علوم قرآني استان ايلام گفت: زنان مديران اقتصادي خانواده هستند.

  علي اصغر شريفي راد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: زنان به عنوان مديران اقتصادي خانواده نقش مهمي در مديريت هزينه ها و اصلاح الگوي مصرف دارند.

  وي گفت: زنان نقش موثري در مديريت هزينه ها، هدايت و تشويق خانواده ها به سمت مصرف كالاهاي داخلي دارند.

   سبك زندگي اسلامي

  اين مقاله توسط خودم نوشته شده است

  مقدمه:

  براي اولين بار به صورت رسمي اصطلاح «سبك زندگي» (به انگليسي Life Style ) را آلفرد آدلر در ربع اول قرن بيست براي توصيف شرايط زندگي انسان استفاده كرد.

  طرز تفكرات، رفتارها در حالت‌هاي مختلف، عادت‌هاي غذايي در باب، تفريحي، معاشرت و ... همه در سبك زندگي جا مي‌گيرند. صداهايي كه به شنيدنشان تمايل داريم، كتاب‌هايي كه خواندنشان باب طبع ماست، غذاهايي كه به خوردنشان علاقه منديم و... همه در دايره سبك زندگي مي‌گنجند. نيازهايي كه به خريد كالاهاي مختلف احساس مي‌كنيم، نكات ريزي كه در همين خريدها مراعات مي‌كنيم، شيوه ارتباط‌هاي چهارگانه مان با خود، خدا، هم نوع و طبيعت دايره وسيعي است كه عالمان علوم اجتماعي در اين دايره قرارشان مي‌دهند.

   

   كار آفريني زنان و موانع آن

  كارآفريني زنان

  در جامعه امروز، زنان نقش مهم و در حال گسترشي در زمينه كسب و كار  دارند. در سالهاي اخير، سهم زنان در كسب و كارهاي خصوصي به اندازه كارهاي دولتي روند رو به رشدي را طي كرده است. با اين وجود زنان با موانع خاصي در كسب و كار مواجه مي شوند كه بتدريج بايد بر آنها غلبه كنند.

  كارآفريني زنان

  اشتغال زنان ايراني در سالهاي اخير به دلايل مختلف حساسيت ويژه‌اي پيدا كرده است. از سوي ديگر مشكلات اشتغال كه به صورت عام در كشور ايران وجود دارد ، در مورد زنان حادتر مي‌شود و مسئلة اشتغال زنان را در آيندة نه چندان دور با بحران مواجه خواهد ساخت. عليرغم اينكه زنان ايراني مطابق تحقيقات انجام شده بيشتر تمايل به مشاغل دولتي دارند ولي وضعيت خاص بازار كار در ايران و سياست كاهش تصدي‌گري دولت باعث شده است كه رويكرد كارآفريني زنان بيشتر از گذشته مطرح شود. در اين رابطه مي‌توان مسئله را از ابعاد مختلفي مورد بررسي قرار داد. در اين مقاله كارآفريني زنان از منظر تعليم و تربيت بررسي شده است و پيشنهاد شده كه ويژگيهاي خاص كارآفريني را بايد از كودكي به زنان تعليم داد و آن ويژگيها را پرورش داد.

  منبع: http://www.mgtsolution.com/olib/597267928.aspx

   

  نقش مادري و مديريت زنان در خانواده

  زنان به عنوان نيمي از آحاد جامعه نقش بسيار چشمگيري در همه زمينه ها به ويژه در راستاي طرح هدفمندي يارانه ها و مصرف بهينه انرژي در جامعه مي توانند ايفا نمايند. اين حرف به اين دليل نيست كه بخواهيم تعريف بيش از حد و غير واقعي از تاثير گذاري زنان داشته باشيم بلكه با توجه به نقش مادري و مديريت زنان در داخل خانه غير قابل انكار است.

  دامن مادر اولين كلاس درس و بهترين محل تربيت كودك است، خانواده نخستين جايگاه آموزش و پرورش او است. ظهور و بروز استعدادهاي زيستي، فكري و عاطفي وي تحت شعاع اين كانون قرار دارد و از گرمي وجود مادر نشأت گرفته و كمال مي يابد، مادر علاوه بر ياد دادن آداب سخن گفتن و راه رفتن ، سبك زندگي را نيز به فرزندان خود آموزش مي دهد.

  نقش زنان در اصلاح الگوي مصرف و حمايت از توليد ملي

  تبيين نقش خانواده به ويژه زنان در حمايت از كار و سرمايه ايراني در سطح كلان به كار فرهنگي مستمر و پويا نياز دارد تا ذائقه خانواده هاي ايراني از مصرف كالاهاي خارجي به مصرف كالاي داخلي متمايل شود. بي گمان زنان به عنوان كارگردانان اصلي مديريت خانه و خانواده نقش اساسي در هدايت اعضاي خانواده بر عهده دارند و قطعاً هر تصميمي كه آن ها در زمينه مصرف كالاي داخلي بگيرند در حركت چرخ صنعت اين مرز و بوم تاثيرگذار است.

  خوباوري و خودكفايي در انديشه امام خميني (ره)

  بيانات  حضرت امام خميني (ره) در زمينه خودباوري و خود كفايي به صورت جزوه اي جهت استفاده علاقه مندان آماده شده است.

  اين جزوه به بررسي آرا و انديشه هاي بلند امام خميني (ره) در اين موضوع در ذيل هشت پرونده زير مي پردازد:

  پرونده اول- اهميت و ضرورت خودكفايي و استقلال اقتصادي
  پرونده دوم- تبليغات قدرتها به ناتواني ملتها
  پرونده سوم- قدم اول : بيداري و خودباوري
  پرونده چهارم- نقش جوانان و دانشگاهيان
  پرونده پنجم- لازمه استقلال اقتصادي
  پرونده ششم- ما مي توانيم
  پرونده هفتم- اميدوار بودن و برنامه بلند مدت
  پرونده هشتم- آثار و بركات تحريم اقتصادي

  علاقه مندان مي توانند اين جزوه را با فرمت pdf از لينك زير دريافت نمايند.

  دانلود جزوه خوباوري و خودكفايي در انديشه امام خميني (ره)

  درمان زخم‌هاي مزمن با ابتكار محقق ايرانيدرمان زخم‌هاي مزمن با ابتكار محقق ايراني

  دانشمند ايراني، با ابداع يك شيوه درماني، موفق به بهبود زخم‌هاي مزمن با چسبي از پوست اهدايي شد.

  درمان پيشگامانه دكتر «اردشير بيات»، دانشمند باليني دانشگاه منچستر، شامل الصاق يك چسب از پوست از پيش آماده شده اهدايي بر روي زخم بوده كه به فرآيند ترميم كمك مي‌كند.

  پيشگيري از كمردرد با لباس فناوري

  سيستم اندازه‌گيري حركت سه‌بعدي كمر انسان كه توسط يك پژوهشگر جوان ايراني طراحي شده، زمينه شناسايي و پيشگيري از دردهاي ناحيه كمر را براي پزشكان ايراني فراهم مي‌كند.

   

  ساخت كف هوشمند خانه توسط محقق ايراني

  محققان اروپايي با همكاري يك دانشمند ايراني كف هوشمند را به زودي به خانه‌هاي هوشمند خواهند افزود.

  دانشمندان آلمان با همكاري پروفسور شهرام ايزدي دانشمند ايراني مركز تحقيقات مايكروسافت در كمبريج انگليس، يك سطح بسيار شفاف و حساس به فشار براي كف خانه ساخته‌اند كه مي‌تواند به طور دقيقي رد و اثر افراد و مبلمان را در اتاق‌ها زير نظر داشته باشد.

  موشك "كاوشگر پيشگام" به همراه ميمون با موفقيت به فضا پرتاب شد

  موشك "كاوشگر پيشگام" به همراه ميمون امروز دوشنبه 9 بهمن 91 با موفقيت به فضا پرتاب شده و به زمين بازگشت.

  كاوشگر پيشگام از چهار بخش شامل:

  1- مجموعه موتور، متشكل از اجزاي قفسه دم، بالك‌هاي پايدارساز، بلوك تنظيم ارتفاع، موتور و نازل؛

  2- سكوي پرتاب براي پرتاب مجموعه؛

  3- ايستگاه هاي زميني براي برقراري ارتباط با كاوشگر و دريافت اطلاعات به صورت زمان واقعي؛

  4- محموله‌ كه از اجزاي كپسول زيستي سامانة خدمات (الكترونيك، مخابرات و پردازش)، جدايش سازه و جدايش بازياب موجود زنده تشكيل شده است.

   

  يکشنبه 8 11 1391

  امام جمعه چابهار، حجت‌الاسلام سيد محمد موسوي

  امام جمعه چابهار حجت‌الاسلام سيد محمد موسوي در خطبه‌هاي نماز جمعه مورخ 91/11/06 گفت: تنها راه شكوفايي در توليد ملي، ريشه‌كني عملي فساد در جامعه است.

  امروز شاهد هستيم فساد گسترده در لايه‌هاي مختلف جامعه و مسئولان سبب شده تا توليد ملي و سرمايه‌گذاري در اين راستا با مشكلات جدي مواجه شود به طوري‌كه با ادامه‌دار بودن اين شرايط در آينده نزديك ديگر اثري از توليد ملي در ايران نخواهد بود.

  منبع: خبرگزاري فارس

  تصويري ازداخل ضريح مطهرامام حسين دركربلا

  تصوير بالا ديروز از داخل ضريح مطهر حضرت اباعبدالله الحسين( درود خدا بر او باد) در كربلا گرفته شده و براي خبرآنلاين ارسال شده است.

  توزيع ۵ قلم كالاي اساسي با كارت الكترونيك در 200 هزار فروشگاه

  يك مقام مسئول در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص نتايجي كه جلسات مشترك دولت و مجلس داشته است، گفت: طرحي كه دولت به دنبال آن است همان سيستم كالابرگي است اما به صورت الكترونيك انجام مي‌شود.

  بازي رايانه‌اي "كارآگاه علوي" با موضوع حادثه اي _ ماجرايي

  به گزارش فارس، اين نرم‌افزار، يك بازي با مضمون ماجراجويي است كه داستان مادام روژان را بازگو مي‌كند؛ زني انگليسي‌تبار كه شمال تهران در باغي زيبا و بزرگ به نام «باغ خانم روژان» زندگي مي‌كند. او يك اشراف‌زاده انگليسي است كه مورد توجه مقامات ايران قرارا داشته و در حكومت ايران جايگاه خاصي دارد. در نيمه شب آذر 1313 اتفاقي مي‌افتد كه مقامات بلند پايه حكومتي را شوكه و نگران مي‌كند.

  كارآگاه علوي كه در حل معماهاي پيچيده و سخت از تبحر خاصي برخوردار است و آوازه او تا دربار ايران رفته، از سوي مقامات ايران براي كشف ماجرا انتخاب مي‌شود.

  در اين بازي كاربران به عنوان كارآگاه علوي پا به ميدان مي‌گذارند و در اينجاست كه با گفت‌وگو و حل معما‌هاي پيچيده به كشف ماجرا پرداخته و پرده از راز آن برمي‌دارند. بازيكنان فقط در نقش كارآگاه علوي ظاهر نمي‌شوند، بلكه دستيار او و شخصيت ديگري را نيز هدايت مي‌كنند.

  در اين بازي كاربران  تلاش مضاعف براي پيدا كردن سرنخ را داشته و به شمال و جنوب مي روند، بعضي اوقات حتي به روستاهاي شمال كشورمي روند تا فضاي بازي يك نواخت نباشد.

  "پايان تحريم"- در راه پيشرفت توقف ممنوع…
  دشمن سي سال است كه ما را در مقابل تحريم واكسينه كرده است
  اگر دلمان را به آنچه كه تاكنون بدست آورده ايم خوش كنيم، شكست خواهيم خورد.
  در  راه پيشرفت توقف ممنوع

  مخترع ايراني ربات نمازخوان ساخت

  سخنگوي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور اعلام كرد: يك مخترع ايراني ربات ويژه خود را پس از ثبت در اداره كل ثبت اختراعات وقف انرژي هسته اي كرد.
  به گزارش راسخون، حسن ربيعي در گفتگو با مهر اعلام كرد: جمشيد شهركي مخترع ايراني ربات ساخته شده خود را براي كمك به انرژي هسته اي وقف كرد.
  وي افزود: اين واقف از اهالي سيستان و بلوچستان است و در سال 88 يك ربات نماز خوان اختراع و آن را به ثبت رساند، اين ربات با هدف آموزش و آشنايي كودكان با نماز، طراحي شده و مي تواند تمام اركان نماز را با قرائت صحيح اجرا كند.
  سخنگوي سازمان اوقاف گفت: شهركي تاكنون 20 اختراع ديگر نيز به ثبت رسانده و هدف خود را از وقف اين ربات كمك به رشد و توسعه انرژي هسته اي، سرعت بخشيدن به ترويج نماز و امربه معروف و كمك به توسعه علم وفناوري و جوانان مخترع اعلام كرده است.

  مرغ همسايه غاز نيست

  برنامه "مرغ همسايه غاز نيست" با موضوع توليد ملي به تهيه‌كنندگي حامد چهاردوري در 20 قسمت 20 دقيقه‌اي دوشنبه و چهارشنبه هر هفته از شبكه دو ساعت 21 پخش مي‌شود.

  اين برنامه در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري و نامگذاري سال 91 با عنوان "توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‏ ايرانى" به سفارش گروه سياسي شبكه دو تهيه شده و از دوشنبه 27 آذرماه ساعت 21 شروع به پخش شد.

  دوربين برنامه "مرغ همسايه غاز نيست"به سر پرستي محمد رضا فرهنگ زاد  دوشنبه و چهارشنبه هر هفته روي آنتن مي‌رود، در هر قسمت به صنايع مختلف كشور سر مي‌زند و از مراحل توليد كالاهاي ايراني گزارش تهيه مي‌كند.

  آه از غروب فراق

  مي دانم كه اين مطلب ربطي به توليد ملي ندارد ولي ديدم كه ماه، ماه امام حسين است و مطلب زيباست و اين مطلب را گذاشتم كه دوستان هم استفاده كنند.

  «حسين من! اگر گوشهايم صدايت را نشنيدند، اگر تاريكخانه چشمانم به نور رخساره ات روشني نيافت، اگر دستان ترك خورده ام، دستهايت را نگرفت، تنها با من عهدي ببند و ميثاقي بدار: كه در هنگامه رستاخيز، آنگاه كه آدميان همگي، اسير كوير بي انتهاي غربتند، مرا به باغستان سبز آشناييت بپذيري و در وحشت محشر، بي كس و تنها رهايم نسازي.»

  گزيده اي از كتاب "آه از غروب فراق" نوشته سعيد مقدس كه از نجواي خاموش جابربن عبدالله انصاري صحابه پيامبر صلي الله و عليه و آله و اولين زائر حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام حكايت مي كند.

  اين هم فايل كتاب

  دوشنبه 27 9 1391

  بيانيه جالب 13 تن از علماي طراز اول اصفهان در دفاع از توليد ملي

  حمايت از توليد ملي و استفاده از اجناس ايراني و پرهيز از مصرف كالاهاي خارجي و وارداتي، در تاريخ اقتصاد ايران و مقاطع حساس تاريخي مانند دوره مشروطه، مهاجرت كبري و دوره اشغال ايران توسط نيروهاي متفقين و روس و انگليس، دوره نهضت ملي شدن صنعت نفت و دولت مصدق، بارها مورد توجه علما، مليون و آزادي خواهان و سياستمداران و مردم قرار گرفته است.

  خودرو هيبريدي چهار نفره افتخار ملي ديگر در كشور

  محققان يك شركت دانش بنيان در شهركرد موفق به ساخت خودرو هيبريدي چهار نفره از نوع بنزيني الكتريكي با مصرف سوخت 2.4 ليتر در 100 كيلومتر شدند.

  امين جعفري از طراحان اين خودروي هيبريدي با بيان اين كه اين خودرو حداكثر شباهت را به لحاظ كارايي به خودروهاي مدرن داشته و همچنين از توجيه اقتصادي لازم جهت توليد انبوه برخوردار است، افزود: خودروهاي هيبريدي دو منبع انرژي (برق – بنزين) دارند و نوع تعميم يافته خودروهاي برقي هستند كه معايب خودروهاي برقي و احتراق داخلي تا حدود زيادي در آنها بر طرف شده است.

  وي افزود: در اين خودرو از شاسي خودرو 206 به دليل استانداردهايي كه دارد استفاده كرده‌ايم و بدنه آن از جنس كامپوزيت، فايبرگلاس است.

  به گفته طراح اين خودرو مصرف سوخت اين خودرو 2.4 ليتر در 100 كيلومتر است و هزينه تمام شده براي ساخت آن بين 30 تا 35 ميليون تومان است.

  منبع:http://www.mashreghnews.ir/fa/mobile/177502

  اسامي روزهاي هفته پژوهش و فناوري

  دبير ستاد ملي هفته پژوهش و فناوري اسامي روزهاي اين هفته را كه با شعار "پژوهش تقاضا محور و توليد دانش بنيان زيربناي اقتصاد مقاومتي" از 25 تا 30 آذرماه برگزار مي شود اعلام كرد.

  به گزارش خبرگزاري مهر، مهندس اسماعيل قادري فر گفت: روز 25آذر كه در تقويم رسمي كشور با نام روز ملي پژوهش و فناوري درج شده است با نام "پژوهشگران و فناوران زمينه سازان مرجعيت علمي" نامگذاري شده است.

  وي افزود: 26آذر ماه به نام "سبك زندگي اسلامي عامل اصلي پيشرفت" و روز 27آذرماه نيز با نام "مديريت جريان دانش و نوآوري در سايه نظام ملي نوآوري" نامگذاري شده است.

  همچنين دبير ستاد ملي هفته پژوهش و فناوري از نامگذاري روز 28 آذرماه با نام " شركتهاي دانش بنيان مولفه اي موثر در اقتصاد مقاومتي"، 29آذرماه با نام "پژوهش و فناوري توليد ملي محور، پيشران توليد ملي" و روز 30آذرماه با نام "دانش آموز و دانشجوي پژوهنده سرمايه هاي فردا" خبر داد.

  منبع: "خبرگزاري مهر"

  مقابله مردم با توطئه فلج اقتصادي (بخشي از كليپ صوتي، نمازجمعه ۲۹ اسفند ۱۳۶۵)

  در جنگ نفت كه با يك برنامه‌ريزي درازمدت و از پيش آماده شده، اين كار آغاز شد، باز مردم ما پيروز شدند. ما سال گذشته در همين اوقات بوديم كه حركت نزولي قيمت‌ها شروع شده بود و همين‌طور اين حركت ادامه پيدا كرد و كرد، به‌طوري‌كه درآمد ما از نفت به يك‌سوم و در مواردي به يك‌چهارم سال‌هاي خوب رسيد، يعني فكر مي‌كردند كه ملت ايران را به اين وسيله به يك فلج، فلج اقتصادي دچار خواهند كرد.

  مردم اين را درك كردند، كمبود‌ها را استقبال كردند...

  (ادامه مطلب در كليپ صوتي)

  دانلود كليپ صوتي

  كيفيت خوب                                   حجم: 3.3 مگابايت

   كيفيت متوسط                              حجم: 1.7 مگابايت

  منبع :http://www.jahadi.ir/titr1/9108171

  تبليغ كالاي آمريكايي درسال توليد ملي

  به تازگي در برخي پمپ بنزين‌هاي تهران قرص بهينه سازي مصرف بنزين با پرچم آمريكا تبليغ مي شود كه تصوير آن توسط عكاس فارس شكار شده است.

  در حالي دولت آمريكا در سال توليد ملي شديدترين تحريم هاي اقتصادي را عليه ملت ايران به كار گرفته است، كه در برخي پمپ بنزين‌هاي تهران قرص بهينه سازي مصرف بنزين با پرچم آمريكا تبليغ مي شود.
  به گزارش مشرق به نقل از فارس، يكي از سياست ها و راهبردهاي مهم كشور در سال توليد ملي عدم تبليغ كالاهاي خارجي است تا بدين وسيله مردم كشور ما به مصرف كالاهاي توليد داخل ترغيب شوند.

  توليد ملي

  اولين سد ساخته شده در جهان توسط كوروش بزرگ

  كانال سوئز اولين آبراه ساخته شده در جهان توسط داريوش بزرگ

  تاسيس سازمان بيمه اجتماعي توسط داريوش بزرگ

  اولين مردماني كه اسب را به جهان هديه كردند ايرانيان بودند

  اولين مردماني كه حيوانات خانگي را تربيت كردند و جهت بهره مندي از آنان استفاده كردند ايرانيان بودند
  اولين مردماني كه نخ را كشف كردند و موفق به ريسيدن آن شدند ايرانيان بودند

  با ابتكار طراحان كشور، ديگر نگران جدا نكردن شارژر خود از برق نباشيد

  تيمي از دانشجويان طراحي صنعتي ايران موفق به ارائه طرحي شده‌اند كه مشكل ادامه مصرف انرژي توسط شارژرهاي متصل به پريز برق كه از دستگاه الكتريكي جدا شده‌اند را برطرف كرده و به نگراني آسيب ديدن شارژرها در اين شرايط پايان مي‌دهد.

  اعضاي اين تيم عبارتند از: كوروش مهدوي, الميرا چراغي و سهيل قيامي.

  استفاده از نوار چسب عادي به عنوان يك ماده هوشمند داراي قابليت تغيير حالت براي نمونه‌برداريپروفسور دكتر بابك ضيايي

  دانشمند ايراني دانشگاه «پوردو» آمريكا در يك كار ابداعي جديد از نوار چسب عادي به عنوان يك ماده هوشمند داراي قابليت تغيير حالت براي نمونه‌برداري استفاده كرده است.

  بابك ضيايي، استاد برق و رايانه و مهندسي زيست‌پزشكي دانشگاه پوردو از يك ليزر براي شكل دادن به چسب‌هاي نيم سانتيمتري باريك جهت نمونه‌برداري از قطرات آب استفاده كرده است.

  ساخت دستگاه الكترومكانيكي خودكار تعويض روغن خودرو

  دستگاه تعويض روغن خودكار الكترومكانيكي قابل استفاده براي انواع خودرو و با توانايي شست‌وشوي قطعات داخل موتور توسط محقق ايراني ساخته شد. طراح و سازنده دستگاه مجيد جليل‌پور است.

  با استفاده از اين دستگاه نيازي به باز كردن پيچ كارتر خودرو نيست.

  موشك فجر 3 و 5با موشكهاي ايراني فجر 5 و فجر 3، رژيم اشغالگر قدس را غافلگير كرديم.

  اين هم يكي ديگر از افتخارات ايران است كه فناوري ساخت موشك فجر 5 را در اختيار آن‌ها قرار داد و هم اكنون هم تعداد زيادي از اين موشك‌ها ساخته شده و در اختيار آن‌ها قرار دارد.

  به وسيله آن موشكهاي ايراني خواب را از چشم سگ نگهبان آمريكا گرفته است.

  براي اطلاعات بيشتر در مورد اين موشكها به ادامه مطلب برويد.

  توليد ملي

  توليد ملي معلول توليد علمي است

  و توليد علمي معلول توليد فكر و انديشه است

  كه اگر نباشد، توليد ملي نداريم

  ضريح مطهر امام حسين (ع)

  ضريح مطهر بعد از توقف يك روزه در بارگاه ملكوتي حضرت كريمه اهل بيت(س) با بدرقه مردم قم راهي تهران شده تا با توقف 2 روزه در ميدان امام حسين(ع) تسكيني بر دل عاشقان حسيني شود.

  سخنگوي هيئت امناي ساخت ضريح جديد امام حسين(ع) ادامه داد: سفر ضريح مقدس امام حسين(ع) در ايران با حركت به سمت استان مركزي و توقف دو روزه در اين استان طي روزهاي 15 و 16 محرم حركت خود را به سمت استان‌هاي لرستان و خوزستان آغاز خواهد كرد.

  حجت الاسلام تكيه اي با بيان اينكه كاروان ضريح امام حسين(ع) حركت فرهنگي و عاشورايي را در سطح كشور به راه خواهد انداخت گفت: قم، تهران، ساوه، اراك، بروجرد، خرم آباد، انديمشك، شوشتر، اهواز، آبادان، خرمشهر، مشهد شهيدان شلمچه مسير سفر ضريح مقدس اباعبدالله الحسين(ع) از ايران تا عراق وكربلاي معلي است.

  استاد حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن عاملي امام جمعه اردبيل

  حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن عاملي  (امام جمعه اردبيل):

  بايد سبك زندگي به سمتي سوق پيدا كند كه در آن عموم مردم از مصرف‌گرايي و تجمل‌گرايي پرهيز كنند و به جاي آن قناعت و ساده‌زيستي را در امور جاري مد نظر داشته باشند.

  ما اگر بتوانيم اين 20 مباني زندگي اجتماعي را براساس الگوهاي اسلامي، ارزشي تغيير دهيم، مي‌توانيم به دگرگوني تدريجي برخي از آداب و رسوم اميدوار باشيم كه خود اين امر مي‌تواند در تغيير شيوه زندگي نيز مؤثر باشد.

  بازي رايانه اي انتقام ۲ نخستين بازي به سبك فيلم در ايران بازي رايانه اي انتقام ۲ نخستين بازي به سبك فيلم در ايران

  در اين بازي كليه تصاوير به صورت فيلم بوده و تمام شخصيت ها واقعي هستند.

  اين بازي اولين بازي به سبك فيلم و با كيفيت HD در ايران ميباشد.

  اين بازي به كارگرداني ابوذر پور رنجبر در استوديو پديده ساخته شده و ناشر آن لوح زرين نيكان است.

  بازي به سبك فيلم (Interactive Movie)  تشكيل شده از تصاوير ضبط شده است در اين سبك گيم پلي به صورت تيراندازي اول شخص و در بعضي مواقع سوم شخص است كه در واقع بازيكن به جاي دوربين قرار مي گيرد و بايد در زمان مشخصي از فيلم به دشمنان شليك كند . بازي انتقام داراي گيم پلي تيراندازي و دكمه زني است .

  خلاصه داستان :

  پس از آنكه مازيار نتوانست فرزندش را نجات دهد، ياشار را در حالي كه خون زيادي از دست داده و از هوش رفته يافت و او را به منزل دكتر پژمان برد تا از مرگ نجات يابد. پس از بحثي كه بين مازيار و ياشار صورت مي گيرد آنها تصميم مي گيرند سالار و مافياي او را نابود و امير را نجات دهند.

  اطلاعات كلي :

  سازنده : استوديو پديده

  ناشر : شركت لوح زرين

  سبك : اكشن اول شخص فيلمي

  پلتفرم : PC

  تاريخ انتشار :91

  قيمت: 4500 تومان

  براي مشاهده تصاويري از پشت صحنه ي ساخت بازي انتقام  به ادامه مطلب برويد.

   

  باز محرم رسيد ماه عزاي حسين .... سينه ي ما مي شود كرب و بلاي حسين

  كاش خدا قسمتم رزق حلالي كند .... تا كه توانم كنم خرج عزاي حسين

  كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه .... تا كه بگيرم صفا من ز صفاي حسين

  هر كه عزادار اوست شيعه و غمخوار اوست ... ناله ي او مي‌دهد سوز صداي حسين

  مادر او فاطمه، خوب دعاگو بوَد .... هر كه بريزد ز چشم اشك براي حسين

  اشك عطاي خداست هديه ي خيرالنساست ... نيست كسي لايقش غير گداي حسين

  ماه محرم كند جامعه را زير و رو .... جمله جوانان شوند مست ولاي حسين

  بهتر از اين گريه ها نيست سلاحي به دست ... تا كه بماند به پا دين خداي حسين

  محرم

  فرا رسيدن ماه محرم، ماه پيروزي خون بر شمشير را به عاشقان اباعبدالله الحسين(عليه السلام) تسليت و تعزيت عرض مي كنيم..

  امام سجاد(عليه السلام) مي فرمايند: هر مؤمني كه بگريد بر قتل حسين(عليه السلام) به نحوي كه اشك بر چهره اش جاري شود، خداوند او را جاودانه در خانه اي از خانه هاي بهشت جا ميدهد..

  از همه ي شما دوستان عزيز و حسيني التماس دعاي خير داريم..

  شنبه 27 8 1391

  توليد ملي با كارگر افغاني نمي‎شود

  ما [دولت] عادت كرده‏ ايم براي ارزان تمام شدن پروژه‏هاي عمراني ملي جمهوري اسلامي ايران از كارگر كم خرج و كم مواجب افغاني استفاده كنيم. ما كلاَ نمي‏خواهيم توليد ملي‏ِمان را خودمان انجام دهيم، مي‏خواهيم توليد ملي ما را كارگران غير ايراني و خصوصا مهاجران افغاني انجام دهند. به نظر شما واقعا توليد ملي با “كارگر افغاني” امكان‏پذير است؟! به نظر شما “كارگر خارجي و يا افغاني” دلش براي توليد ملي و داخلي بيشتر مي‏سوزد و به سرافرازي ايران اسلامي مي انديشد؟ يا كارگر غيرتمند ايراني؟! به نظر شما “كارگر غير ايراني” براي ميهن اسلامي ما دلسوزتر است يا كارگر هم وطن و با شرف و غيرتمند ايراني؟! توليد ملي يعني اينكه مدير و كارمند و كارگر ايراني در كنار هم، پا به پاي هم كار كنند و سرمايه و اندوخته ايراني را حفظ كنند.

   

  شايد اشكال در اين باشه كه اكثر مردم ما به دنبال كار كردن نيستند، بلكه به دنبال پرستيژ اجتماعي هستند. كم نيستند افرادي كه حاضرن بيكار بمونن اما برچسب كارگري بهشون نخوره. در حاليكه  امام صادق عليه السلام مي‌فرمايند: خداوند  متعال بيكاري را دشمن انسان مي‌داند.

  اي ايراني هميشه سرافراز؛ وقتي توليد ملي، “توليد ملي” مي‏شود كه ايرانمان را خودمان بسازيم.

  اگر بخواهيم حرف امام خامنه‏اي عزيز را گوش دهيم، پس توليد ملي يعني “صفر تا صد” از ايراني و با ايراني…

   

  .

  هواپيماهاي مسافري ايران 140

  اين هواپيماي 52 نفره توربوپراب كه سرعت آن 570 كيلومتر در ساعت مي باشد از نوع بال بالا بوده و داراي قابليت نشست و برخاست در انواع شرايط جوي و فرودگاه هاي كوچك است. اين هواپيما براساس استانداردهاي بين المللي AP،IAR و FAR داراي گواهينامه صلاحيت مي باشد.

  شركت سازنده:هسا**شركت صنايع هواپيماسازي ايران*

   

  ماكت‌هاي ماهواره‌بر سفير اميدمراسم يوم الله 13 آبان در تهران

  به گزارش مشرق به نقل از فارس، تجمع چند ده هزار نفري دانش آموزان و دانشجويان بسيجي به مناسبت 13 آبان سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريكا در مقابل لانه جاسوسي آمريكا در حال برگزاري است.در اين تجمع جمعي از دانش آموزان ماكت هايي را همانند ماهواره بر سفير اميد ايران به همراه داشتند كه بر روي آن جمله «با افتخار ساخت ايران» نوشته شده بود.در اين ماكت به جاي ماهواره اي كه در بالاي ماهواره بر تعبيه مي شود، يك قلم بدين معنا تعبيه شده بود كه از راه علم مي توان به پيشرفت و خودكفايي رسيد.

  خودروي ملي توليد شده بر پايه پلت‌فرم ملي سال 1393 عرضه خواهد شد.

  به گزارش راسخون به نقل از ايسنا، ايران خودرو از سال گذشته روند طراحي و توليد دو پلت‌فرم ملي در كلاس B وD را آغاز كرده است. كلاس B شامل خودروهاي كوچك‌تر با سه تا پنج نوع محصول و كلاس D نيز شامل خودروهاي بزرگ‌تر با هفت محصول خواهد بود.

  طبق برنامه پيش‌بيني شده 10 تا 12 مدل خودروي مختلف بر روي اين دو پلت‌فرم توليد خواهد شد. عرضه اولين محصول از اوايل سال 1393 آغاز شده و باقي محصولات نيز به تدريج طي هفت سال پس از آن عرضه خواهند شد.

  پلت‌فرم بخش اصلي خودرو است كه شامل شاسي، قواي محركه و سيستم تعليق خودرو مي‌شود. طبق عرف جهاني مي‌توان بر روي يك پلت‌فرم مدل‌هاي مختلف خودرو را توليد و عرضه كرد.

  در حال حاضر اگرچه سمند و رانا در نوع خود خودرويي ملي محسوب مي‌شوند اما طراحي و توليد پلت‌فرم گام اول براي توليد خودروي ملي به معناي واقعي كلمه است.

   نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها

  نقش مطبوعات در افزايش توليد ملي در يك كارگاه آموزشي در نمايشگاه مطبوعات بررسي مي شود.

  به گزارش خبرنگار مهر، برنامه كارگاه هاي آموزشي دفتر مطالعات و برنامه ريزي رسانه ها در نمايشگاه مطبوعات در روز چهارشنبه 10 آبان اعلام شد.

  اين نشست ها در طبقه دوم شبستان و در محل نشست هاي جاني نوزدهمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاريها برگزار مي شود.

  بر اساس اين گزارش از ساعت 14:30 تا 16 كارگاهي با عنوان «رسانه هاي مكتوب به مثابه فرصتي براي كارآفريني و اشتغال زايي» و با حضور مهدي كنعاني برگزار مي شود.

  كارگاه آموزشي «نقش مطبوعات در افزايش توليد ملي» نيز از ساعت 15:30 تا 17  با حضور سعيد تقي پور برپا مي شود.

  همچنين از ساعت 16 تا 17 كارگاه آموزشي با عنوان «رونمايي كتاب» و با حضور محمدرضا اخضريان كاشاني مديرعامل موسسه نمايه برگزار مي شود.

   گسترش سبك زندگي اسلامي- ايراني توليد ملي را رونق مي‌دهد

  نماينده دوره هفتم مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ارتباط تنگاتنگ ميان گسترش سبك زندگي اسلامي-ايراني و رونق توليد ملي گفت: اگر سبك زندگي اسلامي-ايراني در ميان خانواده‌ها نهادينه شود هر ايراني به جاي خريد كالاي خارجي جنس ايراني را انتخاب مي‌كند.

  عشرت شايق نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي و عضو جمعيت ايثارگران با حضور در غرفه خبرگزاري آنا در نوزدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در‌خصوص ارتباط ميان سبك زندگي اسلامي-ايراني و رونق توليد ملي اظهار داشت: گسترش سبك زندگي اسلامي-ايراني در جامعه ارتباط تنگاتنگي با رونق توليد ملي دارد.

  حراج موزه‌اي لباس‌هاي تاريخي ايراني

  حراج مجموعه لباس‌هاي تاريخي و قومي ايراني و اشياء قديمي در نمايشگاه خيريه جهان بانو در ورزشگاه انقلاب آغاز شد.

  پيرزن هنرمندي كه بي‌رياترين توصيف را از توليد ملي دارد

  زندگي و كار مليحه خانوم –بافنده هفتاد ساله اوراماني- كه توليد ايراني را از نگاه بي ريا و جذابي مي‌بيند،‌ يك موقعيت منحصربفرد و فوق العاده را براي دوست‌داران ايران فراهم كرده است، به گونه‌اي كه كمتر كسي مي‌تواند در مقابل پندها و لطف كلام دلپذيرش مقاومت كند!

  شهيد نواب صفوي و حمايت از توليد ملي
  مسجد فخريه ، شهيد نواب صفوي درحال معرفي يكي از محصولات ساخت داخل

  مسابقه كتابخواني توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني

  مسابقه كتابخواني دانشجويي با موضوع توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني در تاريخ 30 آبان ماه در استان كردستان برگزار مي شود.

  ماهي تيلاپيا - يزد

  ماهي تيلاپيا پس از ماهي كپور مي تواند دومين گونه از آبزيان در جهان باشد كه پرورش آن با سرعت بسيار زياد در سطح جهان با متوسط افزايش سالانه 12 درصد رشد نسبت به دهه گذشته تاكنون در حال توسعه است.

  تيلاپيا در بيش از 100 كشور دنيا پرورش داده مي شود كه مهمترين مزاياي اين صنعت عبارتند از نياز به سرمايه گذاري محدود، امكان تلفيق در ساير فعاليتهاي كشاورزي، خطرپذيري پايين در سيستم و سودآوري قابل توجه است.

   مهمترين مزاياي اين نوع ماهي را رشد سريع، قدرت توليد مثل زياد، تغذيه از مواد غذايي كم هزينه و سهولت در روش هاي پرورش تكثير عنوان كرد.

  ماهي تيلاپيا براي نخستين بار در كشور در استان يزد برداشت شده است.

  براي اطلاعات بيشتر در مورد اين ماهي به ادامه مطلب برويد.

  جلوگيري از هدر رفت آب با ساخت نخستين «لحاف بتني» در خاورميانهجلوگيري از هدر رفت آب با ساخت نخستين «لحاف بتني» در خاورميانه

  محققان جهاد دانشگاهي براي نخستين بار در خاورميانه موفق به توليد پارچه «لحاف بتني» از نخ‌هاي پلي‌پروپيلن، براي جلوگيري از هدررفت آب در بستر و كناره آبراهه‌ها شدند.

  مهندس حميدرضا علي‌بابايي، مدير گروه نساجي جهاد دانشگاهي واحد صنعتي اميركبير درباره اين پارچه توليد شده توضيح داد: پارچه قالب‌گيري بتن، امكان ايجاد يك لايه بتن محكم (لحاف بتني) در بستر و كناره‌ آبراهه‌ها را فراهم مي‌كند كه كاركرد اصلي آن جلوگيري از نفوذ آب، تخريب راه‌هاي آبي و انتقال مصالح بستر آن به پايين‌دست است.

  آدامس ضد بيماري مسافرتآدامس ضد بيماري مسافرت

  محقق يك شركت دارويي ايراني با همكاري تيمي از پژوهشگران دانشكده علوم داروسازي دانشگاه آزاد تهران موفق به ساخت يك آدامس جويدني شده كه عوارض بيماري مسافرت را سريع‌تر از داروهاي كنوني كاهش خواهد داد.

  محسن سادات‌رضايي اين پژوهش را در نشست و نمايشگاه سالانه دانشمندان داروساز آمريكا ارائه كرده است.

  ايران

  اينجا ايران است
  حاكمش نائب امام زمان است
  پاكترين رهبر جهان است
  قدرت جوانانش كابوس اهريمنان است
  اينجا اجناس گران است، چونكه تحريم دشمنان است
  اما ايراني صبور و قهرمان است
  هدف ما از زندگي نان نيست، حفظ ايمان است
  بازنشر اين مطلب به دوستان موجب كوري چشم دشمنان است

  افزايش قيمت خودرو

  با افزايش خيلي ناگهاني و زياد قيمت خودرو ميشه فهيميد كدومشون بيشتر محصولاتش توليد ملي است. اون كه قيمتش بيشتر بالا رفته با توجه به افزايش زياد ارز قيمتش به نسبت بيشتر بالاتر رفته و حالا ميشه فهميد كه كدومشون بيشتر توليد كشورمان است. نه؟

  جديدترين پهپاد ساخت ايران با قابليت بمباران‌ هوايي

  امير فرزاد اسماعيلي فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس،‌ با اشاره به توانمندي‌هاي روزافزون صنعت دفاعي در طراحي و ساخت پهپاد (پرنده‌هاي هدايت‌پذير از دور) از بكارگيري جديدترين پهپاد پدافندي كشور با نام «حازم» در ماموريت‌هاي متناسب پدافند هوايي خبر داد. اين پهپاد با قابليت پرواز برد بلند مي‌تواند براي بمباران اهداف نيز بكار گرفته شود.

  پيروزي تيم ملي فوتبالمان بر تيم ملي كره جنوبي

  بالاخره با كار و تلاش فراوان بچه هاي تيم ملي ايران به افتخار ملي رسيديم.

  اين پيروزي را به ملت عزيزمان ايران تبريك عرض مي كنم.

  خوردن ميوه در غير فصل آن در پزشكي سنتي ما نيز امري بيماري زا دانسته مي‌شود

  خوردن ميوه در غير فصل آن در پزشكي سنتي ما نيز امري بيماري زا دانسته مي‌شود.

   

  نظر صريح رهبري در باره مارك‌هاي خارجي

  رهبر معظم انقلاب اسلامي شنبه 22 مهرماه در در اجتماع بزرگ و پرشورمردم اسفراين بر لزوم استفاده كالاهاي داخلي تأكيد كردند و فرمودند:

  ما بر روى توليد داخلى تكيه كرديم؛ هم در اول امسال و در شعار سال، هم در صحبت‌هايى كه در طول اين چند ماه از اول سال انجام گرفته. خب، توليد داخلى احتياج دارد به مصرف داخلى؛ اين به عهده‌ى مردم است. مصرف خودمان را بايد از توليدات خودمان انتخاب كنيم. اينكه كسانى همه‌اش دنبال مارك‌ها و برندهاى خارجى و اسم‌هاى خارجى باشند، خطاست؛ فرونشاندن يك هوس شخصى است، اما ضربه‌زدن به يك كار عمومى و اصلى است. مصرف داخلى، توليد داخلى را افزايش مي‌دهد؛ توليد داخلى كه افزايش پيدا كرد، همين مشكلاتى كه آقاى امام جمعه‌ى محترم گفتند، برطرف مي‌شود؛ بيكارى برطرف مي‌شود.

  توليد كه رونق بگيرد، يعنى تورم كم بشود، گرانى كم بشود، اشتغال افزايش پيدا كند؛ اينها همه به هم متصل است. يك سر اين قضيه دست ما مردم است، كه مصرف خودمان را چگونه انتخاب كنيم.

  حسن نصر الله

  دبير كل حزب الله لبنان با اعلام عمليات منحصر به فرد هواپيماي شناسايي مقاومت در داخل اراضي اشغالي تأكيد كرد كه اين هواپيماي بدون سرنشين (پهپاد) ساخت ايران بوده و در لبنان توسط مقاومت مونتاژ شده است.

  جنگ، كار تا پيروزي

  اين انقلاب، انقلابي است الهي. پس، تا مي‌توانيد سعي كنيد ‌آن را به تمام جهان صادر كنيد و با خون خود از آن حراست كنيد. اگر كوچكترين لغزشي كنيد كه باعث شود مسير اصلي انقلاب عوض شود، باعث پايمال شدن خون شهدا شده‌ايد...

  مجموعه بازي ايراني پلاك1

  در غرفه سازمان بسيج دانش‌آموزي كشور كه در بخش بازي‌هاي رايانه‌اي ششمين نمايشگاه يين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتال قرار گرفته، بازي‌هاي رايانه‌اي توليدشده اين سازمان كه شامل بازي هاي ايراني است عرضه شده است.

  يكي از بازي هايي كه من را به خود جلب كرد و آن را تهيه كردم مجموعه بازي پلاك1 بود.

  اين مجموعه بازي شامل بازي هاي لانه شيطان 1،مدافعان كربلا، كاروان آزادي، ملت‌هاي خشمگين، عمليات بيت المقدس، مدافعان آسمان، نداي غزه است.

  بازي افسانه عمو پورنگ افسانه پورنگ اسم بازي فلشي است كه در اولين دوره مسابقات سايت فنايي مقام اول را كسب كرد . اين بازي توسط محمد شباهنگ در چهار اپيزود ساخته شده . داستان بازي همون طور كه از اسمش پيداست به عمو پورنگ و اميرمحمد ربط دارد .

  ما در اين بازي نقش عمو پورنگ ظاهر مي شويد داستان بازي از آنجايي شروع مي شود كه عمو پورنگ و امير محمد جهت تعطيلات و رفع خستگي از كارهاي صدا سيما و خلاصه مجري گري به جزيره اي سفر ميكنند. تا چند هفته اي رو در آنجا اقامت كنند اما بر اثر يك اتفاق مشكوك امير محمد دزديده مي شود و …….

  اين بازي رو مي تونيد از اينجا به صورت مستقيم دانلود كنيد .

  بازي ايراني كاراگاه علوي

  داستان اين بازي از اين قراره كه يه زن انگليسي به طرز فجيعي كشته مي شه و مقانات ايراني به وسيله انگليسيها تحت فشار قرار مي گيرن و حالا كاراگاه علوي بايد بدونه قاتل و مقصران اين قتل چه كساني هستند. خود انگليسيها يا ايراني ها و يا …..

  براي دانلود آزمايشي و اطلاعات بيشتر اين بازي به سايت زير مراجعه كنيد.

  http://alavi.aanimator.com/html/informer_alavi_persian.html

  نويسا نخستين نرم افزار تايپ گفتاري زبان فارسي

  نويسا نخستين نرم افزار تايپ گفتاري زبان فارسي است كه توسط متخصصان شركت عصر گويش پرداز طراحي و توسعه داده شده است. با استفاده از اين سيستم مي توان بي نياز از تايپ با صفحه كليد، تنها با خواندن متن، آن را تايپ نمود.

  شركت عصر گويش پرداز در ششمين نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال تهران حضور داشت و محصولات خود را به بازديدكنندگان گرامي معرفي و با تخفيفات 30 الي 50 درصدي در اين نمايشگاه ارائه مي كرد.

  براي اطلاعات بيشتر فايل PDF آن را مشاهده نماييد.

  غرفه شبكه ملي فرهنگ در نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال

  شبكه ملي فرهنگ به منظور شناساندن حوزه فعاليتهاي خود و معرفي مجتمع هاي فرهنگي ديجيتال و خانه هاي فرهنگي به عموم مردم و خدمات قابل ارائه  توسط اين مراكز (شامل بازي سرا،فروش نرم افزار، برگزاري كلاسهاي آموزشي، توليد نرم افزار ) در اين ششمين نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال حضور فعالي دارد .

  در غرفه هاي شبكه ملي فرهنگ مراكز فرهنگي ديجيتال فعال استاني براي معرفي و عرضه توليدات ديجيتالي و فرهنگي خود حضور بهم رسانده اند .

   

  آشنايي با روال ثبت نام نرم افزارهاي توليد ملي

  اين عكس يكي از ديگر غرفه هاي ششمين جشنواره رسانه‌هاي ديجيتال است كه در آن افراد با نهادينه سازي مالكيت فكري نرم افزارهاي ايراني آشنا مي شوند.

  غرفه جشنواره پويانمايي سال توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني در ششمين نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال

  اين عكس فعاليت غرفه جشنواره پويانمايي سال توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني در  ششمين نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال است.

  اين جشنواره با اهداف

  • تجليل و تقدير از آثار پويا نمايي كه در جهت فرهنگسازي براي توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني ساخته شده اند.
  • حمايت از پويانمايي ايراني به عنوان يكي از مصاديق توليد ملي-ايراني
  • تشويق و فضا سازي براي نوآمدگان عرصه پويانمايي كشور و كمك به رشد اين هنر صنعت

   توسط معاونت رسانه هاي ديجيتال وزارت ارشاد در تاريخ اول اسفند ماه 1391 در تهران برگزار مي گردد.

  كنار زدن مشكلات در راه توليد ملي


  بانوي كارآفرين مشهدي صغري خداداديعليرغم نداشتن سرمايه، دست و پنجه نرم كردن با مشكلات زندگي و بيماري فرزندش از مسير توليد و كمك به چرخهاي اقتصادي دست بر نداشته و با چشم دوختن به پنجره هاي اميد زندگي را نقش مي زند.

  پوستر توليد ملي

  بخش مهمي از جهاد اقتصادي مسئله‏ ى توليد ملي است كه اگر ملت با همت، عزم و آگاهي و با همراهي و برنامه ريزي درست مسئولان بتواند شكل توليد داخلي را حل كند بدون ترديد بر چالش‎هايي كه دشمن ايجاد مي كند غلبه خواهد كرد.

  توليد ملي در فضاي سايبري

  شبكه‌ي ملي اطلاعات، يك توليد ملي در فضاي سايبري است.

  شبكه‌ي ملي اطلاعات، شبكه‌اي بومي و متشكل از مراكز داده ملي، زيرساختهاي ارتباطي و سرويس‌هاي نرم‌افزاري است كه در سراسر ايران مستقر خواهد شد و خدمات دولت الكترونيكي و سرويس‌هاي رفاهي و اجتماعي را از طريق بستر فيبر نوري و با پهناي باند حداقل ۱۲ مگابيت بر ثانيه به مردم ايران ارائه خواهد كرد. اين شبكه مستقل از اينترنت جهاني عمل كرده اما به آن متصل است تا مردم علاوه بر دريافت خدمات ملي از طريق شبكه‌ي ملي اطلاعات، بتوانند از خدمات اينترنت جهاني نيز بهره‌مند باشند.”

  در واقع در طرح شبكه ملي اطلاعات، قرار است شبكه‌هاي مختلفي مثل شبكه ملي مدارس، شبكه ملي بانكداري الكترونيكي، شبكه ملي كنترل ترافيك، شبكه ملي دانشگاه‌ها، شبكه ملي بيمارستانها و درمانگاه‌ها، شبكه‌ ملي سازمانها و اداره‌ها، شبكه علمي كشور، شبكه ملي بازرگاني و … به هم متصل شده و به صورت يكپارچه، خدمات دولت الكترونيكي را به مردم ايران ارائه كنند.

   

   مس

  بدون ترديد بخش عمده اي از هنر هاي سنتي ما از پشتوانه هاي علمي بسيار بالايي برخوردار بودند . من جمله مس گري كه دنيايي پشتوانه علم پزشكي رو به همراه داره.
  كافيه يه سر به بازار مس گرهاي اصفهان بزني. پاي صحبت ها و درد دل هاي اين هنرمندان بي ادعا و دلسوخته بشيني تا با تمام وجودت حس كني كه دغدغه هاشون و نگرانيشون از حاشيه نشين شدن ظروف مسي و جايگزين شدن ظروف تفلون و آلومينيوم به هيچ وجه "سنگ خود را به سينه زدن" نيست كاملا محسوسه كه حقيقتا دلشون براي مردم مي تپه و نگران مردم اند. كاش راهي براي حمايت از اين بزرگواران داشتيم.  
   

  توليد شير omega3

  مديرعامل موسسه دامپروري صنعتي قدس رضوي (هلدينگ دامپروري رضوي) :

  با اشاره به اين مطلب كه هر محصولي كه بتواند سلامت جامعه را تضمين كند و توجيه اقتصادي داشته باشد، توليد آن در موسسه دامپروري صنعتي قدس رضوي پيگيري مي‌شود، افزود: در مجتمع كنه‌بيست طرح توليد شير امگاسه براي بيماران قلبي با نظر مشاوران تغذيه و دامپزشكي در حال پيگيري است و به زودي اين طرح به مرحله‌ي اجرا مي‌رسد.

  اولين تبلت ايراني در اهواز

  گروه علم و فناوري: اولين تبلت ايراني كه در اهواز توليد مي‌شود با برخورداري از جديدترين تكنولوژي و فناوري روز دنيا به نام ديمو در كشور رونمايي شد.

  سريال ساخت ايران

  امسال رو همونطور كه همه مون اطلاع داريم مقام معظم رهبري سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني ناميدند.

  خوب پخش "سريال ساخت ايران" در امسال آن هم بدون تناسب محتوي سريال با نام آن به چه دليل است (جز تخريب ذهنيت كلماتي چون( كالاي ايراني , ساخت ايران))

  يكي بود يكي نبود/ پيرزني نشسته بود/اسب عصاري مي‌كرد/ خره خراطي مي كرد/ سگه قصابي مي‌كرد/ گربه بقالي مي‌كرد/ شتره نمد مالي مي‌كرد/ پشه بزازي مي‌كرد.

  ساخت بالگرد تك سرنشين
  ابتكار جوانان استان چهارمحال و بختياري
   در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني

  دو جوان مبتكر استان چهارمحال و بختيار ي موفق به ساخت بالگرد تك سرنشين شدند.

  اين بالگرد با موتور خودروي پرايد و اتاق سرنشين با جنس فايبرگلاس طراحي شده است.

  سم پاشي مزارع و زمين هاي كشاورزي و سركشي از خطوط انتقال نيروي برق ،نفت و گاز، جنگل باني و حفاظت از حياط وحش و كمك رساني به آسيب ديدگان در بلاياي طبيعي از مهمترين كاربردهاي اين بالگرد است.

  به گفته آقاي علي عليرضايي، مخترع اين بالگرد، طراحي و ساخت اين پروژه كاملاً داخلي بوده و توانايي حمل يك نفر را داراست .

  اين بالگرد با ابعاد 7 متر طول ، ارتفاع 2.5 متر و عرض 2 متراز جنس تور فلزي با روكش فايبر گلاس ساخته شده است.

  فيلم كوتاه ' با رنج ' با تاكيد بر توليد ملي، در گيلان ساخته شد

  با توجه به نامگذاري سالجاري بنام توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي مقام معظم رهبري ،  و همچنين اختصاص بخش جنبي اكثر جشنوارههاي فيلم كوتاه در كشور به شعار سال ، در انجمن سينماي جوانان رودبار فيلم ( بارنج ) با موضوع حمايت از توليدي ملي ساخته شد.

  اين فيلم داستاني كه در قطع دي وي كم ساخته شده به روايت زن شاليكار روستايي مي پردازد كه با توجه به توليد برنج توسط خودش  و كار در شاليزار از برنج خارجي استفاده مي كند .

   اين فيلم به تهيه كنندگي انجمن سينماي جوانان رودبار توليد شده است. و كارگرداني و تصويربرداري اين اثر داستاني را جواد حيدري انجام داده ، امين مقامي عكاس و مصطفي مهربان تدوينگر و مشاور كارگردان اين فيلم كوتاه بوده اند.

  ميترا افرا ، سرور نصوري ، مهناز آنجو نيز در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته اند .فيلم كوتاه داستاني بارنج در روستاهاي بخش رحمت آباد و بلوكات شهرستان رودبار تصويربرداري شده است.

  تذكر قرائتي در حمايت از توليد ملي

  بخشي از نكته‌هايي را كه قرائتي درباره حمايت از توليد ملي؛ كار و سرمايه ايراني بيان كرده است،‌ مي‌خوانيد:

  «. . . توليد خوب، توليد ملي، مصرف كالاي ملي {اينها را داريم} آن‌وقت ما بياييم جوان‌هاي خودمان را بيكار كنيم، جنس خارجي مصرف كنيم براي جوان‌هاي بيگانه ايجاد اشتغال كنيم.

  هر جنسي كه هر ايراني مي‌خرد از خارج، ايجاد اشتغال براي بيگانه است و بيكار كردن خودي. آنوقت اين جوان‌هايي كه خودشان جبهه رفتند و تكه تكه شدند، كشور را براي شما امن كردند، حالا اگر بناست يك ايجاد شغلي كنيم، ايجاد شغل براي همين خانواده‌هاي شهدا كنيم. براي همين بچه‌هاي ايران كنيم . . .

   

  ضرب المثلهايي در باره توليد ملي وهمبستگي

  از تو حركت، از خدا بركت

  مزد آن گرفت جان برادر كه كار كرد

  چودخلت نيست، خرج آهسته تر كن

  يك ده آباد بهتر از صد شهر خراب

  ز آب خرد، ماهي خرد خيزد

  سرم را بشكن، نرخم را نشكن

  ضرر به موقع، بهتر از نفع بي موقع است

  بحال كسي بايد گريست دخلش بود نوزده خرجش بيست

  با همين پرو پاچين، مي‌خواهي بري چين و ماچين؟

  بخور و بخواب كار منه، خدا نگهدار منه؟!؟!؟!؟!؟!؟

  يه‌سال بخور نون و تره صدسال بخور نون و كره

  هركه را مال هست و عقلش نيست// روزي آن مال مالشي دهدش
  وآنكه را عقل هست و مالش نيست// روزي آن عقل بالشي دهدش
   

  ضرب‌المثل‌هاي مرتبط با حمايت از كار

   

  اگر بيل‌زني، باغچه خودت را بيل بزن

  اگر جراحي، پيزي خودتو جا بنداز

  تا ترياق از عراق آرند، مار گزيده مرده باشد

  جلو خونه خودتو جارو كن، همسايه خودش جارو داره

  هركه نان از عمل خويش خورد/ منت از حاتم طائي نبرد

  هركه به اميد همسايه نشست گرسنه مي‌خوابه

  دستش به عرب و عجم بند شده‌است

  خوشا چاهي كه آب از خود بر آرد

  شتر كه نواله مي‌خواد گردن دراز مي‌كنه

  هر كه بامش بيش برفش بيش

  نوكر باب، شيش ماه چاقه شيش ماه لاغر

  نون بهمه كس بده، اما نان همه كس مخور !

  كس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

  فرش، فرش خودم، ظرف، ظرف خودم

  از دست خودم جو مي‌خورم از دست عاريتي گندم نه!

  اين قباي دست منه، اين قباي اجنبي/ اين عصاي دست منه، اين عصاي اجنبي

  كاهي تو كاهدونت بريز كه بوي دست خودتو بده

  علامه طباطبايي

  «و ان ليس لِلأنسان ألاّ ما سَعي؛ براي انسان چيزي جز آنچه كه از راه تلاش و كوشش بدست آورد نيست». (سوره نجم، آيه 39)

  علامه طباطبايي در تفسير پر ارج «الميزان» در معني آيه مي نويسند:

  «دارايي و سرمايه حقيقي انسان نمي شود مگر آنچه را كه خود از طريق عمل كسب كرده است چه اينكه هر انساني بر سر سفره عمل خويش نشسته است و آنچه را كه در نشئه دنيام به خود منتسب مي كند از مال و فرزند و امثال آن چيزي جز امري اعتباري و پنداري بيش نيست وگرنه در سراي آخرت كه سراي حقيقت است دارايي او همان اعمال نيك و بد اوست».

  محمدتقي برخوردار

  محمدتقي برخوردار علاقه عجيبي به وارد كردن لوازم مدرن زندگي آن روزها مثل پنكه، راديو،‌ يخچال و ماشين حساب داشت. 15 سال طول كشيد كه او به فكر ساختن همين وسايل در ايران بيفتد. اين كار در آن زمان جسارت بسياري مي‌خواست.

  تفاخر به مارك‌هاي خارجي

  درباره‌ي چگونگي استفاده‌ از كالاهاي مصرفي، پيش از هر چيز يك اصول ثابتي در رفتار انسان‌ها وجود دارد. اين اصول تقريباً حالت فرازماني دارد و در هر دوره‌اي انسان‌ها در چهارچوب آنها عمل مي‌كنند. يكي از اين اصول ثابت، اين است كه انسان‌ها اگر احساس كنند كالايي از جهت كيفيت ساخت و نوع كاربرد قابل استفاده‌تر است و با سود و زيان و درآمد و خرج زندگي آنها تناسب بيشتري دارد، تمايل بيشتري به خريد آن كالا دارند. در حالي كه اين نوع رويكرد به مصرف يك مسأله است و «مرعوبيت فرهنگي» يك مسأله‌ي ديگر.

  پارچه توليد ايران

  توليد ايراني: پارچه با قابليت ذخيره‌سازي و كنترل حرارت با استفاده از نانو ميكروپودرهاي معدني، نخستين بار در دانشگاه صنعتي اصفهان توليد شد.

   توليد ملي

  توليد ايراني: مهرماه در تاريخ انقلاب اسلامي ايران بيش از 30 بار تكرار شده است، مهرماه سي و چند ساله جمهوري اسلامي حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد، حرف‌هايي كه نام و نشاني از توليد ملي دارند . . .

   توليد ملينماينده مردم تبريز محمداسماعيل سعيدي در گفت وگو با خبرنگار ايرنا:

   آذرشهر و اسكو در مجلس شوراي اسلامي گفت: تحقق نيافتن شعار امسال مبني بر توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني، اهداف و برنامه پنج ساله كشور را دچار مشكل مي كند.

  كد موس : تك كد